EN TR2008 yılında Teksan Sanayi Sitesinde havacılık, enerji ve savunma sanayi alanlarında faaliyet göstermek üzere kurulan Akbey Mühendislik, pazarda Akaero markası ile müşterilerin güvenini sağlamaktadır. Kurulu imalat gücü yıllık 60.000 saate ulaşan firmamız, 2.000 m2 kapalı modern tesisleri ile imalata devam etmektedir.

10 senedir Türkiye'nin uçak motor imalatı alanında en büyük firması olan TEI'nin onaylı tedarikçisidir. Akbey Mühendislik, Türkiye'de  ileri teknoloji ürün imalatı yapabilen firmaların bulunduğu %5 lik dilim içerisinde yer almaktadır.

Firmamız bugün sahip olduğu güçlü altyapı ve nitelikli personeli ile yüksek sıcaklık mukavemetleri, üstün korozyon ve oksidasyon dirençleri ve yüksek mekanik özelliklerine sahip süper alaşımları işleme yeteneğine sahip olarak özellikle TEI aracılığıyla Boeing ve Airbus firmalarının projelerinde katkı sağlamaktadır. Ülkemizin yerli uçak motorlarını üretmek için başlattığı Turboşaft Motor Geliştirme Programının da paydaşları arasındadır.

Eskişehir'de havacılık alanında faaliyet gösteren firmalar arasındaki eşgüdüm ve işbirliğini artırmak amacıyla 2011'de kurulan kümelenmeye üye olarak katkılarını sürdüren firmamız, proje ile birlikte sağlayacağı gelişim sonucunda; Anka, Hürkuş, Atak gibi milli projelerin yanı sıra, yurt dışında bağlantı kurulan firmalar ile de işbirliğini artırarak ihracata başlamayı hedeflemektedir.

Akbey Mühendislik, 2017 yılında ülkemizde yatırım yapan yabancı Enerji firmaları ile de çalışmaya başlamış ve 2018 yılında yurt dışındaki santrallerde parça imal edip ihraç edebilen bir firma haline gelmiştir. Firmamız 2018 yılı sonunda cirosunun %20 lik kısmını ihracattan kazanmayı hedeflemektedir.

VİZYONUMUZ

Türkiye’de ve dünyada, hassas talaşlı imalat konusunda Savunma, Havacılık, Uzay ve benzer yüksek katma değerli sektörlerde tercih edilen bir şirket olmaktır.

MİSYONUMUZ

Teknoloji ve deneyimlerimiz sayesinde müşterilerimizin farklı ölçü aralıklarındaki isteklerini karşılayacak ürün ve hizmetler sunmak, müşteri, çalışan, tedarikçi ve paylaşımlarımızın şirketimize göstermiş olduğu güveni sürdürmek ve geliştirmek, esnek, dinamik, kabiliyet ve kapasitesini sürekli geliştiren bir şirket olarak vizyonumuzu gerçekleştirmektir.

ŞİRKET DEĞERLERİMİZ

Karşılıklı güven ve saygı, 
Ekip ruhu,
Kaliteden ödün vermemek,
Etik değerlere uymak,
İş ahlakı ilkelerine uymak,
Müşteri odaklı yaklaşım,
​İnsan kaynağını geliştirmek.

Bu web sayfası BEBKA tarafından "GÖKLERDE AKAERO KALİTESİ: SÜPER ALAŞIM İŞLEME YETENEĞİNİN GELİŞTİRİLMESİ İLE HAVACILIK SANAYİNE YÜKSEK KATKI" PROJESİ kapsamında desteklenmiştir.